Detektyw Szczecin
Gold Spy radzi
jak zabezpieczyć dom
przed włamaniem

Zabezpieczenie domu przed włamaniem - sprawdzone systemy

Odpowiednie zabezpieczenie domu to konieczność, jeśli nie chcemy aby włamywacze zaburzyli nasze poczucie bezpieczeństwa i okradli nas z dobytku gromadzonego przez lata. Trzeba pamiętać, że to okazja czyni złodzieja, dlatego lepiej zawczasu postarać się o skuteczne systemy ochronne. Sposobów jest kilka, a najbardziej popularne to:

  • alarm antywłamaniowy, który jest zintegrowany z wynajętą agencją ochrony
  • czujniki ruchu
  • rolety antywłamaniowe
  • zewnętrzne kamery
  • kamery wewnętrzne

Kamery zewnętrzne skonstruowane są w taki sposób, że mogą pracować w dowolnych warunkach pogodowych. Najlepszym miejscem dla montażu jest elewacja budynku lub garażu. Zawierają system aktywacji ruchem, dzięki czemu rejestracja obrazu z dźwiękiem zaczyna się dopiero po wychwyceniu aktywności w objętym monitorowaniem obszarze. Dzięki temu są wydajne i oszczędne w zasilaniu i z powodzeniem mogą pracować na jednym ładowaniu nawet przez kilka tygodni. Za pośrednictwem sieci GSM wysyłają SMS-owe powiadomienia o zarejestrowaniu nieproszonego gościa na terenie posesji. Większość modeli można zabezpieczyć kodem PIN i posiada funkcję umożliwiającą umieszczenie na nagraniach i zdjęciach bieżącej daty. Dzięki temu nagrania są bardziej wiarygodne i stanowią ważny materiał dowodowy w sądzie.

Jak dobrze mieć sąsiada

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się mieszkania na osiedlach strzeżonych, gdyż uważane są za bardzo bezpieczne i wolne od zagrożeń. Faktem jest, że osiedla takie są bardziej spokojne, ponieważ postronni i hałaśliwi goście nie mają wstępu, jednak nie znaczy to, że włamania nie mają tam miejsca. Wbrew pozorom do włamań dochodzi tam nawet częściej, gdyż sugerują iż zamieszkiwane są przez osoby majętne. Pomysłowość złodziei jest wielka, dzięki czemu mogą z powodzeniem dostać się na teren osiedla i mieszkania. Potrafią sugestywnie odegrać rolę pracownika firmy przewozowej, pracownika remontowego czy listonosza, doskonale radzą sobie także z ominięciem monitoringu zewnętrznego.  Takie działania mogą wykonywać bez większych przeszkód, gdyż panuje powszechna anonimowość i rozluźnienie więzi społecznych. Zażyłe stosunki sąsiedzie to przeszłość. Często nie znamy najbliższych sąsiadów, dlatego wizyta nieznanych osób nie budzi żadnych podejrzeń.

Dlatego oprócz zastosowania technologicznych systemów ochronnych warto nawiązać relacje z sąsiadami, którzy baczniej będą patrzeć na nasze mieszkania podczas naszej nieobecności, szczególnie przy dłuższych wyjazdach. Warto poprosić też o systematyczne opróżnianie skrzynki pocztowej, co będzie oznaką dla potencjalnego włamywacza, że mieszkanie jest pod stałą opieką.   


Agencja detektywistyczna Gold Spy  ·  ul. Teofila Firlika 20 lok. 212 II piętro; 71-637 Szczecin ·  tel. +48 575 150 700  ·  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ·  NIP 851-205-22-40  ·  REGON: 362468470 · adres do korespondencji: Osiedle Zielone 15; 73-108 Kobylanka

Orły 2020
GoldSpy biuro detektywistyczne Szczecin

Copyright © 2020   www.goldspy.pl. Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Polityka Prywatności.