Detektyw Szczecin
Wykrywanie podsłuchów
za pomocą
specjalistycznego sprzetu

Ochrona informacji i prywatności czyli skaner WAM-108T

Podsłuch? Pluskwy GSM? Groźba nieautoryzowanego podglądu? Lekiem na te dolegliwości jest szerokopasmowy skaner JJN WAM-108T, który błyskawicznie wykrywa wszelkie niechciane urządzenia w domach, biurach, laboratoriach i pojazdach. To zaawansowane technologicznie urządzenie zostało stworzone specjalnie do namierzania i przechwytywania transmisji opartych zarówno na łączności radiowej, jak i na wysokich częstotliwościach. Jest niezwykle pomocny w realizacji zadań, z jakimi na co dzień mierzy się każda profesjonalna agencja detektywistyczna.

Profesjonalny sprzęt antypodsłuchowy – brytyjska marka

Spytechnology JJN Digital to brytyjska marka należąca do JJN Electronics Limited. W branży sprzętu zapobiegającego inwigilacji i w branży aparatury nadzorującej działa od 1996 roku. Na rynku sprzętu specjalistycznego jest wiodącym producentem, cenionym za niezawodność oferowanych produktów oraz stałe innowacje odpowiadające potrzebom Klientów. Z usług JJN Electronics korzystają agencje rządowe, jednostki specjalne policji oraz profesjonalne firmy oferujące ochronę przed inwigilacją. W dziedzinie usług wykrywania kamer i podsłuchów korzystanie ze sprzętu JJN Electronics uznaje się za oznakę profesjonalnego podejścia do potrzeb Klientów, głównie za sprawą szerokopasmowego skanera transmisji bezprzewodowych WAM-108T. Aparat ten pozwala wykrywać i lokalizować wszelkie rodzaje aktywności radiowej oraz zapisywać zdobyte na jej temat dane. Jest idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o wykrywanie kamer i podsłuchów ponieważ pracuje na pasmach od 10MHz do 14GHz i jest przystosowany do monitorowania zakresów wykorzystywanych przez sprzęt inwigilujący, taki jak kamery bezprzewodowe (analogowe i wifi), czy pluskwy GSM.

Skaner antypodsłuchowy – wszechstronne zastosowanie

Niezawodność wykorzystywanego przez nas sprzętu wynika z faktu, iż został on specjalnie zaprojektowany do przechwytywania i namierzania transmisji danych i to zarówno tych, które wykorzystują zaawansowane rozwiązania technologiczne i wysokie częstotliwości, jak i tych opartych na standardowych metodach łączności radiowej. Kolejnym atutem WAM-108T jest możliwość długotrwałej pracy, którą sprzęt zawdzięcza wydajnemu akumulatorowi litowo-polimerowemu. Opisywany skaner to gwarantowana jakość pracy, doskonałe parametry techniczne i funkcjonalność zasługująca na miano wszechstronnej w swojej dziedzinie. By się o tym przekonać, wystarczy wiedzieć, że WAM-108T wykrywa następujące typy transmisji radiowych:

 • Lokalizatory GPS
 • Urządzenia WiFi (kamery i podsłuchy)
 • Pluskwy GSM
 • Telefony komórkowe i smartfony
 • Pluskwy i bezprzewodowe kamery analogowe
 • Urządzenia Bluetooth
 • Transmitery video 3G/4G
 • Inne urządzenia transmitujące dane drogą radiową

Profesjonalny sprzęt daje konkretne efekty

Omawiając atuty skanera JJN WAM-108T trzeba też koniecznie powiedzieć, iż wykorzystuje on 8 niezależnych modułów, których współpraca pozwala na jednoczesną analizę pełnego spektrum radiowego. Są to:

 • Szerokopasmowy odbiornik przystosowany do przeszukiwania zakresów od 10MHz do 14GHz,
 • 5 modułów adaptujących sygnały sieci telefonii komórkowych 2G, 3G i 4G
 • Moduł WiFi/Bluetooth
 • Moduł monitorujący najnowszy standard 5G

Siła sygnału w każdym z 8 pasm jest niezależnie reprezentowana przez 20 segmentowy wskaźnik. Należy podkreślić, że w przeciwieństwie do aparatury amatorskiej skaner WAM-108T cechuje niezwykle wysoka czułość. Moduł szerokopasmowy dokonuje niezwykle dokładnego skanowania, przez co pozwala na detekcję nawet bardzo słabych sygnałów, ma przy tym niezwykle duży zasięg. Dzięki temu monitorowanie wyznaczonych przestrzeni np. pod kątem działań związanych ze szpiegostwem przemysłowym pozwala przypuszczać, że w przypadku nie stwierdzenia aktywności obcego sprzętu, monitorowana przestrzeń zasługuje na miano bezpiecznej.

Groźba śledzenia firmowych pojazdów? Warto je sprawdzić skanerem

W przypadku wykrycia sygnałów w zakresie do 6GHz, ich częstotliwość zostaje wyświetlona równolegle z graficzną reprezentacją („Livescan”), dzięki czemu można zidentyfikować typ namierzonego sygnału i zinterpretować jego obecność, ponieważ nie każdy wykryty impuls zasługuje na miano negatywnego - trafiają się również sygnały neutralne, np. pochodzące z czujników namiarowych migracji dzikich zwierząt i ptaków pod ochroną. Wyświetlanie częstotliwości świetnie się sprawdza przy wyszukiwaniu impulsów lokalizatorów GPS korzystających z sieci komórkowych. Inną funkcję pełnią dedykowane odbiorniki przystosowane do pasma 2,4 i 5GHz. Zakres ten jest wykorzystywany przez nowoczesne urządzenia podsłuchowo-monitorujące WiFi/ Bluetooth, systemy transmisji wideo oraz sprzęt pracujący w trybie „store&forward”, taki jak dyktafony rejestrujące dźwięk przez okres czasu, a następnie wysyłające zdobyte dane w krótkich impulsach o regularnej częstotliwości. Trzeba dodać, że skaner WAM-108T pracuje z użyciem algorytmów analitycznych, które pozwalają zidentyfikować typ namierzonej transmisji – WiFi, GSM900, czy Bluetooth.

Profesjonalna ochrona informacji czyli usuwanie podsłuchów

Realizację misji z użyciem skanera JJN WAM-108T ułatwiają zaawansowane zestawy antenowe – trzy konwencjonalne dookolne oraz precyzyjna antena kierunkowa wyłapująca sygnały dużych częstotliwości w bardzo dużym zasięgu. Dzięki temu opisywany skaner można wykorzystywać w każdym środowisku wymagającym detekcji i analizy transmisji radiowych. Mówiąc o monitoringu przestrzeni mamy na myśli nie tylko tereny zakładów przemysłowych, czy magazynów administrowanych przez agendy rządowe – prezentowany tu skaner wielopasmowy JJN WAM-108T jest uniwersalnym rozwiązaniem do ochrony wszelkiego typu pomieszczeń – sektorów biurowych, sal konferencyjnych, sądowych i egzaminacyjnych, laboratoriów, pojazdów, pomieszczeń o zaostrzonych normach bezpieczeństwa rozmów. Doskonale wykrywa obecność aktywnych urządzeń takich jak ukryte kamery, niedozwolone przez procedury telefony komórkowe, namierniki GPS i urządzenia podsłuchowe. Zasięg monitoringu, w zależności od warunków propagacji w otoczeniu (m.in. natężenia pól elektromagnetycznych) może wynieść nawet 50 metrów.

Ochrona prywatności przed obcymi wpływami

Użytkownik ma możliwość wyboru pasm, które mają być analizowane i pominięcie sygnałów, które nie są w danej sytuacji przedmiotem zainteresowania. Wykryte sygnały mogą być także demodulowane i odsłuchiwane poprzez wbudowany głośnik lub zestaw słuchawkowy (w zestawie), co jest przydatne szczególnie przy identyfikacji analogowych nadajników podsłuchowych. Wbudowana pamięć pozwala na przechowanie do 4000 logów wykrytych zdarzeń – zapisywane są informacje o dacie i godzinie, czasie trwania, sile i typie każdego sygnału niezależnie od jego rodzaju. Pozwala to między innymi na sprawdzenie, czy w samochodzie nie ma ukrytego lokalizatora wysyłającego współrzędne pojazdu w postaci krótkotrwałych regularnych transmisji.


Agencja detektywistyczna Gold Spy  ·  ul. Teofila Firlika 20 lok. 212 II piętro; 71-637 Szczecin ·  tel. +48 575 150 700  ·  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ·  NIP 851-205-22-40  ·  REGON: 362468470 · adres do korespondencji: Osiedle Zielone 15; 73-108 Kobylanka

Orły 2020
GoldSpy biuro detektywistyczne Szczecin

Copyright © 2020   www.goldspy.pl. Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Polityka Prywatności.